Салати не лише смачні, а й надзвичайно корисні. Не вірите? Переконайтесь самі : ніжна фета, соковита фіолетова цибулька, свіжий огірок, яскравий болгарський перець, пахуча рукола і хрумке листя салату…Звучить божественно, чи не так? І жодного шкідливого інгредієнта! Саме такий салат ми сьогодні пропонуємо Вам – швидко, смачно, здорово і апетитно. Такий салат знайде місце бути за будь-яких обставин : на сніданок перед напруженим робочим днем, на сімейній вечері і, звісно ж, за святковим столом. Салат не дарма називається „Вишуканість“ – виглядає він просто по-королівськи – нічого зайвого і зі смаком. Спробуйте і Ви приготувати таку смакоту!
Інгредієнти :
– грецький сир фета (100г.)
– один великий огірок
– одна фіолетова цибуля
– великий червоний болгарський перець
– листя руколи
– листя свіжого салату
– прованські трави
– соєвий соус
– оливкова олія
Кількість порцій : 2
Час приготування : 15 хвилин
Приготування
Крок 1.
Фета – це національне культурне досягнення Греції. Без цього пікантно-солоного сиру наш салат ну точно не обійдеться, тому для початку дістаємо фету з упакування і нарізаємо акуратними трикутничками. Склад у фети чудовий – багато вітамінів (В, D) і мікроелементів, серед яких фосфор, цинк, залізо, магній, кальцій, селен. Фета є корисною для споживання, оскільки молочнокислі бактерії нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту і покращують мікрофлору кишківника.
Крок 2.
Ретельно миємо наші овочі – перець, огірок і цибульку. Нарізаємо фіолетову цибулю тонкими кружечками. Регулярне споживання фіолетової цибулі сприяє укріпленню імунної системи і попереджає розвиток злоякісних новоутворень. В цьому продукті є 20% денної норми вітаміну С і 11% денної норми харчових волокон (вітамін В6, фолієва кислота).
Крок 3.
Після того, як нарізали цибулю, переходимо до огірка – його ми ріжемо кружечками, які ще раз ріжемо навпіл. Огірки містять в собі клітковину, цукор, вітаміни групи В і С, а також велику кількість йоду і кальцію. Завдяки клітковині і високому вмісту рідини вони ефективно очищають організм від холестерину і нормалізують обмін речовин.
Крок 4.
З помитого болгарського перчика вичищаємо м’якоть і ріжемо смужками. Своєму яскравому кольору перець завдячує такому природному антиоксиданту як лікопін, який є дуже корисним для організму. Також червоний перець є абсолютним лідером серед вмісту аскорбінової кислоти – в перці вітаміну С більше, ніж в лимоні і чорній смородині.
Крок 5.
Тепер візьмемося за зелень. Потримайте листя салату декілька хвилин у холодній воді і тоді ще раз ретельно промийте під протічною водою. Зайву вологу заберіть паперовим рушничком або серветкою. До речі, завдяки унікальному вітамінно-мінеральному складу салат входить в десятку найкорисніших овочів. В цьому продукті є мінімум калорій, проте максимум вітамінів (В,К), фолієва кислота, кальцій, магній і лактуцин. Тому намагайтеся додавати салат до усіх страв, які готуєте.
Крок 6.
Те ж саме робимо і з руколою – проте тут процес трішки важчий. Чи знали Ви, що недостатньо просто помити руколу, щоб вбити усі шкідливі бактерії? Процес миття руколи виглядає так : на пару хвилин поміщаємо листя руколи в крижану воду, даємо просохнути, протягом двох хвилин миємо під холодною водою, після чого промокаємо листя серветкою і ще раз миємо кожен листочок під теплою водою. Рукола позитивно впливає на нервову систему, бореться з появою холестерину, підвищує імунітет і укріпляє стінки кровоносних судин.
Крок 7.
Залишилося підготувати приправи і заправку для нашого салату : для цього беремо соєвий соус, оливкову олію, прованські трави та сіль і перець за бажанням.
Крок 8.
Змішуємо усі інгредієнти разом і заправляємо наш салатик оливковою олією. Додаємо спеції і приправи та поливаємо соєвим соусом для краси. Ось така легка „Вишуканість“ і готова! Запрошуйте усіх до столу і смакуйте на здоров’я!